FESTYN NA PLACU ARTYSTÓW W RAMACH WOJEWÓDZKICH OBCHODÓW ŚWIĘTA POLICJI – współpraca z KKP w Starachowicach

Wczoraj w garnizonie świętokrzyskim odbył się Festyn Rodzinny na Placu Artystów w Kielcach z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Podczas tego wydarzenia, byli obecni również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach. W trakcie festynu można było dowiedzieć się jak wygląda służba w Policji, zobaczyć na żywo sprzęt policjantów z różnych pionów od prewencji po wydział kryminalny, oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wczoraj punktualnie o godz. 12:00 na Placu Artystów w Kielcach rozpoczął się festyn rodzinny z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji.Wszystkie jednostki garnizonu świętokrzyskiego przygotowały na tę okoliczność stoiska promujące służbę w Policji, lokalne atrakcje, a także drobne upominki dla wszystkich zwiedzających.

Tradycyjnie nie zabrakło konkursów z nagrodami, pokazów technik i taktyk interwencji policyjnych, pokazu tresury psów służbowych oraz sprzętu służbowego. Dzieci mogły wziąć udział w symulacjach z wykorzystaniem autochodzików, a dorośli przetestować alkogogle.

Na każdym ze stoisk nie zabrakło materiałów edukacyjnych i profilaktycznych oraz elementów odblaskowych. Można było także otrzymać szereg informacji dotyczących Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikacji Moja Komenda czy akcji  „Kręci mnie bezpieczeństw nad wodą”.

Na stoisku Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach można było zobaczyć pojazd ciężarowy STAR 266, który jest symbolem Starachowic. Skarbnicą wiedzy na temat Jana Piwnik „Ponurego” był Pan Damian Żabicki sekretarz Stowarzyszenia Pamięci „Ponury-Nurt”,z którym można było porozmawiać i dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o patronie świętokrzyskich policjantów. Każdy chętny z odwiedzających stoisko Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach miał okazję otrzymać wyjątkowy upominek w postaci wizerunku swojego zdjęcia na pamiątkowej widokówce z okazji 100-lecia Policji.

Dzieci miały okazję przyglądać się z bliska pracy technika kryminalistyki, który na specjalnie przygotowanym stanowisku prezentował jak wykonuje się pobieranie śladów traseologicznych. Odwiedzający stoisko otrzymywali drobne upominki, elementy oraz kamizelki odblaskowe.

Festyn Rodzinny z okazji Wojewódzkich Obchodów Święta Policji na długo zostanie w pamięci policjantów jak i wszystkich zwiedzających.

Opr. AK/PK

Źródło: KPP w Starachowicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *